KONST / Litografier / Färglitografi 8505058
*
nr 850 5058
Jean-Pierre Cassigneul
(f. 1935), Frankrike
Färglitografi , Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Kvinna i hatt, signerad 134/150, motivets mått: 65 x 48
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 12:23:10
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 sep
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi svenskt och utländskt måleri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna i hatt litografi litografier litografiskt blad
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
nr 850 5058
Jean-Pierre Cassigneul
(f. 1935), Frankrike
Färglitografi , Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Kvinna i hatt, signerad 134/150, motivets mått: 65 x 48
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 12:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 sep
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi svenskt och utländskt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna i hatt litografi litografier litografiskt blad
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45